Izrael, Grudzień 2019

Kiedy dowiedzieliśmy się o trudnościach finansowych, z jakimi zmaga się rodzina z pięciorgiem małych dzieci, postanowiliśmy przygotować dla nich niespodziankę. Wiele osób odpowiedziało na prośbę o pomoc. Dostarczono odzież i obuwie dla wszystkich członków rodziny, a także dywany podłogowe, sprzęty kuchenne i wszystko, co rodzina mogła potrzebować.
W grudniu obchodzona jest w Izraelu Chanuka -święto świateł. Aby stworzyć dzieciom odświętną atmosferę, przygotowaliśmy dla tej rodziny wyjątkowe paczki. Nasi wolontariusze zebrali artykuły pierwszej potrzeby, słodycze i zabawki dla dzieci. Dwóch wolontariuszy przygotowało również kartkę z życzeniami z okazji Chanuki.
Rodzina została zaproszona na święta do naszego centrum Know Thyself as Soul w Arad. Rodzice i dzieci z radością przyjęli prezenty, a my poczęstowaliśmy ich tradycyjnymi pączkami z twarogiem własnej roboty. Ludzie ci byli bardzo szczęśliwi i wdzięczni za ten miły gest, nasze zaś serca również zaznały radości i ciepła, dlatego że mogliśmy im służyć.