Austria, Grudzień 2019

Rankiem, 24 grudnia, wolontariusze z Holosophic Society Austria odwiedzili szpital w Oberndorf niedaleko Salzburga. Głównym punktem ich uwagi byli pacjenci, którzy musieli spędzić święta Bożego Narodzenia w szpitalu i nie spodziewali się żadnych gości. Wszystko zostało wcześniej ustalone ze szpitalem, którego personel dostrzegał taką potrzebę i poprosił o taką usługę.

Na pierwszym oddziale wręczyliśmy wszystkim pacjentom małe, własnoręcznie wykonane, świąteczne torebki z wypełnionymi lawendą poduszeczkami w kształcie serca. Uwzględniliśmy również tych pacjentów, co do których nie było wiadomo, czy będą mogli opuścić szpital tego dnia. Wraz z prezentami złożyliśmy najlepsze życzenia pomyślnego Nowego Roku oraz szybkiego powrotu do zdrowia.

Kontakt z niektórymi pacjentami zaowocował głębszą rozmową, podczas której wyraźnie dało się zauważyć, iż mają oni potrzebę, by porozmawiać. Zanim udaliśmy się na następne piętro, pożegnaliśmy się z całym przyjaznym nam personelem, również i im ofiarowując serce wypełnione lawendą.

Na oddziale chirurgicznym wiele łóżek było pustych, więc naszą wizytę zakończyliśmy w krótkim czasie.

To była wspaniała służba i wszyscy pacjenci cieszyli się z drobnych prezentów, które otrzymali, dziękując nam za dobre życzenia.