Polska, Kwiecień 2020

Wolontariusze z Lighthouse Center® Polska skontaktowali się z kierownikiem schroniska dla bezdomnych, aby dowiedzieć się, jak sobie radzą i jakie mają potrzeby. Okazało się, że zadzwoniliśmy w samą porę, bowiem cały dom wraz z jego 72 mieszkańcami został objęty kwarantanną. Pilnie potrzebne były warzywa, makaron, olej i środek do dezynfekcji, ponieważ mieszkańcy nie mogli opuszczać schroniska, by pójść na zakupy, a pozostały im już tylko niewielkie zapasy żywności. Zgodnie z otrzymanym zapotrzebowaniem zrobiliśmy dla nich zakupy, do których dołożyliśmy dynie z ogrodu LCP i kilka dodatkowych produktów, które mieliśmy w nadmiarze. W ramach drobnego upominku na Wielkanoc, każdy z mieszkańców schroniska otrzymał od nas ładnie zapakowaną czekoladę. Wszystko zostało przygotowane zgodnie z obowiązującymi przepisami higieny.

Kartony z darami dostarczyliśmy do schroniska i rozładowaliśmy przy bramie wjazdowej, aby zachować wymagany dystans społeczny. Kilku mieszkańców wyszło na zewnątrz i pozdrowiło nas, machając dłonią i szczerze dziękując za tak potrzebne wsparcie.
 

 

Homeless Shelter “Przystan”
St. Brother Albert, Lesna, Poland

 

Składa

Podziękowanie

dla

Polskiego Towarzystwa Holozoficznego

 

for fullness of warmth, goodwill and sensitivity in your kind assistance in the form of groceries, vegetables, fruits and cakes offered to the poor from the St. Brother Albert’s Homeless Shelter in Leśna.

 

„PRZYSTAŃ”
DYREKTOR
Grzegorz Malinowski

Leśna, 04 maj 2020