Polska, kwiecień 2020

Z powodu pandemii COVID-19 i obowiązku zachowania dystansu społecznego, nie mogliśmy odwiedzić domu seniora w Mirsku, aby wykonać nasz wielkanocny program muzyczny i wspólnie zaśpiewać polskie piosenki dla tutejszych mieszkańców.

Jednak po rozmowie z dyrekcją domu dowiedzieliśmy się o naglącym braku lekkich maseczek jednorazowego użytku, gdyż te wykonane z tradycyjnego materiału były bardzo niewygodne i utrudniały oddychanie.

Podczas przygotowywania zamówienia na maseczki pojawił się pomysł, aby obdarować mieszkańców domowymi dżemami z czerwonej porzeczki oraz z jabłek i owoców aronii, pochodzących z ogrodu LCP.

Wyposażeni w rękawiczki oraz maseczki, zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i higieny, zdezynfekowaliśmy każdy słoik dżemu, po czym zapakowaliśmy je do dużych, kartonowych pudeł.

Z powodu rządowych przepisów obowiązujących na czas pandemii, nie mogliśmy przywieźć maseczek i dżemów bezpośrednio do domu seniora, więc po ich odbiór do LCP przyjechała dyrekcja. Mając na sobie maseczki i rękawiczki oraz zachowując wymagany dystans porozmawialiśmy o aktualnej sytuacji domu i jego dalszych potrzebach.