Ukraina, Grudzień 2019

W 2019 r. przeprowadziliśmy naszą pierwszą ogólnokrajową akcję charytatywną w całej Ukrainie, mającą na celu zbiórkę odzieży dla pacjentów szpitala geriatrycznego we wsi Strilecha koło Charkowa. Wolontariusze z różnych ukraińskich miast zebrali około 150 dużych worków z ubraniami. Personel i administracja szpitala stwierdzili, że zebrana odzież jest niezbędna potrzebującym.
Wolontariusze stowarzyszenia Know Thyself w Charkowie kilkakrotnie organizowali zbiórki ubrań dla pacjentów szpitala geriatrycznego we wsi Strilecha. Około 800 pacjentów zamieszkujących ten szpital potrzebowało odzieży, pościeli i obuwia.

NASZE DZIAŁANIA MAJĄ CORAZ WIĘKSZY ZASIĘG GEOGRAFICZNY

Tym razem do akcji dołączyły inne ukraińskie miasta. W zbiórce potrzebnych artykułów wzięli udział wolontariusze z innych ośrodków, ich przyjaciele i krewni, jak również duże miasta i małe wioski.

SORTOWANIE ZEBRANYCH ARTYKUŁÓW

Po zebraniu przedmiotów wolontariusze rozpoczęli ich sortowanie, które odbyło się w ośrodkach. Należało to zrobić w sposób prawidłowy i zgodny ze ścisłymi kryteriami dla odzieży używanej.
Posortowana i zapakowana odzież została wysłana pocztą do ośrodka Know Thyself as Soul w Charkowie, aby mogła przejść ostatni etap kontroli. Większość ubrań spełniała wymagania, podczas gdy tylko nieliczne zostały odrzucone. Służba dostarczyła wolontariuszom dużo inspiracji.
W sumie zebrano około 150 dużych worków z odzieżą.

DOSTARCZENIE ODZIEŻY DO SZPITALA

Uzgodniliśmy z administracją szpitala różne terminy dostaw, ponieważ musieliśmy wykonać kilka kursów, aby przywieźć wszystko, co udało nam się zebrać.
Personel i administracja ośrodka geriatrycznego byli wdzięczni uczestnikom przedsięwzięcia za okazaną pomoc. Powiedzieli, że zebrane ubrania są bardzo potrzebne ich podopiecznym.

PODSUMOWANIE

Była to pierwsza ogólnoukraińska akcja charytatywna na dużą skalę. Pomogła nam ona zrozumieć, jak dużo możemy zrobić, pomagając innym.
Przedsięwzięcie zbliżyło nas do siebie i rozgrzało nasze serca w służbie innym.