Wielka Brytania, 29 listopada 2015

Po wielkim sukcesie podnoszącego na duchu wydarzenia z roku 2014, połączonego ze zbiórką pieniędzy, Brytyjskie Towarzystwo Holozoficzne (HSUK) po raz kolejny nawiązało współpracę z Vistą, lokalną organizacją charytatywną, pracującą z dziećmi i dorosłymi, którzy utracili wzrok, celem wniesienia pozytywnego wpływu na życia okolicznej społeczności.

HSUK zorganizowało przedstawienie pt. „Muzyka i taniec dla Visty” w Szkole Wyższej Judge Meadow Community w sobotę, 29 listopada 2015 r. W programie znalazło się wiele różnych występów, bardzo udana loteria oraz na zakończenie smaczny posiłek dla 300 osób.

Jednym z najbardziej poruszających punktów programu był występ grupy muzykoterapeutycznej ‘Mysterious Melodies’ (Tajemnicze Melodie). Koordynowana przez Vistę i prowadzona przez wolontariuszy HSUK, profesjonalnych muzyków i nauczycieli, grupa niedowidzącej młodzieży wraz ze swoim rodzeństwem stworzyła przepiękny utwór muzyczny, który otworzył wieczór nastrajając słuchaczy.
Końcówka należała do trio utalentowanych lokalnych muzyków klasycznych, którzy wykonali bardzo skoczną i melodyjną składankę, wspaniałą kombinację indyjskiej muzyki klasycznej. Akademia Tańca Nupur Arts zakończyła wieczorne występy kolorowym pokazem tańca.
Wieczór urozmaiciła ekscytująca loteria z ufundowanymi przez lokalne firmy atrakcyjnymi nagrodami, które zostały rozlosowane wśród szczęśliwców z widowni.

Następnie wszyscy mogli spotkać się razem na stołówce, porozmawiać oraz skosztować ciepłych posiłków, przekąsek i słodkich deserów, ufundowanych przez lokalne firmy i wolontariuszy.

Był to bardzo przyjemny wieczór, nie tylko dla publiczności, lecz również dla wykonawców i wszystkich organizatorów. Dzięki hojności gości i sponsorów udało się zebrać 3500 funtów. Te istotne fundusze pomogą Viście kontynuować projekt muzykoterapeutyczny.